Dzieło Budowy

BUDUJEMY KOŚCIÓŁ
Bank Zachodni WBK S.A
Codziennie modlimy się za wszystkich,
którzy wspierają dzieło budowy.

Oaza ze Wschowy u kard. Dziwisza

Z wizytą w krakowieOazaze Wschowy u kard. Dziwisza
W dniach 23 – 27 lutego dziewiętnastu oazowiczów  z parafii św. Jadwigi Królowej we Wschowie w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży wraz ze swoim moderatorem  ks. Łukaszem Malcem wyjechało do Krakowa, aby odbyć rekolekcje dla swojej wspólnoty. Przez 5 dni rozważaliśmy orędzie o Bożym Miłosierdziu przekazane św. Faustynie oraz wybrane przesłania św. Jana Pawła II do młodzieży. Poznaliśmy także historię Światowych Dni Młodzieży oraz ich symbole. Czas rekolekcyjny wypełniony był modlitwą: każdego dnia była Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz wspólny brewiarz. Wśród odwiedzanych przez nas miejsc były m.in. sanktuaria: Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz św. Jana Pawła II. Nie zabrakło też czasu na integrację i zabawy.  Szczególnym momentem podczas rekolekcji było spotkanie naszej wspólnoty z ks. kardynałem Stanisławem Dziwiszem, wieloletnim sekretarzem papieża Jana Pawła II. W czasie tego spotkania każdy miał sposobność, aby osobiście zamienić kilka słów z kardynałem oraz uścisnąć Jego dłoń. Na zakończenie tego spotkania kard. Dziwisz nas pobłogosławił i ofiarował pamiątkowe obrazki.  „Czas rekolekcji był dla mnie niesamowity – mówi Weronika Oborska. Był to czas duchowego umocnienia, kiedy razem się modliliśmy. Cieszę się, że przeżyłam ten czas z ludźmi, którzy są dla mnie ważni. Czymś niezwykłym i wzruszającym było dla mnie spotkanie z kard. Stanisławem Dziwiszem. W ogóle się nie spodziewałam, że coś takiego nastąpi. Było to coś niezapomnianego, kiedy mogliśmy zobaczyć go z bliska oraz porozmawiać z nim”. „Jestem wdzięczna naszemu księdzu, że zorganizował dla nas te rekolekcje i za to, że zabrał nas w te piękne miejsca – dodaje Dorota Bartkowiak. Dzięki temu mogliśmy w bardzo wartościowy sposób spędzić część naszych ferii”.