XII NIEDZIELA ZWYKŁA C

www.pj.wschowa.net.pl                                  Wschowa   2019.06.23.

XII NIEDZIELA  ZWYKŁA    C

1.     Przez cały czerwiec zapraszamy na nabożeństwa  od Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszach wieczornych. Wponiedziałek zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego na plebanii po Mszy wieczornej.

2.     Zachęcamy do odwiedzenia wystawy zdjęć na zamku pt. Papież – Człowiek: dzisiaj do godz. 20.00 jutro do 18.00.

3.     Kontynuujemy  zapisy Dzieci do I Komunii Św. na  przyszły rok w kancelarii parafialnej we wtorki i czwartki do końca czerwca.

4.     Jutro Uroczystość Narodzin Św. Jana Chrzciciela wielkiego poprzednika Jezusa  a w piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przez całą Oktawę Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwa po Mszy wieczornej i procesję wokół kościoła.

5.     Poświecenie wianków będzie w piątek po Mszy wieczornej i po procesji.

6.     Od przyszłej Niedzieli nie będzie Mszy w Niedzielę o 12.30 i o 18.00 będzie Msza Św. o godz. 20.00. Od 1 lipca nie będzie Mszy w tygodniu o 7.00 będzie o godz. 18.00.

7.     Zapowiedzieli się Pielgrzymi rowerowi ze Szczecina do Częstochowy w liczbie 270 osób. Osoby chętne do podjęcia pielgrzymów posiłkiem prosimy o zgłaszanie się do zakrystii. Przyjadą do nas 4 lipca w czwartek ok.13.00.

8.      Diecezjalna Piesza Pielgrzymka Rolników na Jasną Górę rozpocznie się, Mszą Świętą   2 lipca o godz. 8:00 w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu. Tegoroczne hasło pielgrzymki: „O Polskę od zbóż złotą”. Zakończenie pielgrzymki 12 lipca  na Jasnej Górze o godz. 13:00. Wieczorem na Apelu Jasnogórskim będziemy dziękować Maryi za wszystkie osoby, które pomagały w przygotowaniu . Przy wyjściach można zabrać karty duchowego pielgrzymowania, duchowi pielgrzymi mogą zostawić swój adres w zakrystii. Spotkanie organizacyjne dla pieszych pielgrzymów będzie w piątek o 19:00 w Kościele Farnym. Nocleg pieszych pielgrzymów we Wschowie będzie z 3 na 4 lipca br. Zapisy Pielgrzymów  na nocleg w zakrystii.

9.      Parafia Szlichtyngowa organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 16 do 23 lutego 2020 r. Cena 2890 zł i 150 $.Zapisy do 30 lipca u Księdza Proboszcza  w Szlichtyngowej.

10.Za tydzień 30 czerwca będzie zbiórka do puszek na pomoc w odbudowie kościoła po pożarze w Lutolu Suchym.

11.Do nabycia jest Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

12.Bardzo serdecznie dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni i wystrój Bóg zapłać.

13.Za wszelkie ofiary złożone na tacę, na budowę czy przy innej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać!