Pielgrzymka do Ziemi Świętej ( 15-22 Luty 2015)

Zbiórka będzie miała miejsce w niedzielę 15.02.2015 o godz. 07:20

na lotnisku Okęcie w Warszawie w hali odlotów terminalu A (tzw. część nowa)

W STREFIE ODPRAW „E” przy stanowisku PATRON TRAVEL

Ze strony naszego biura na grupę na lotnisku Okęcie w dniu zbiórki będzie czekała wyznaczona osoba od nas z biura.

Kontakt telefoniczny to: 725 123 744 (tel. czynny 1-2 godziny przed wylotem).

Przewodnik  grupy – p. Szymon Kosiek będzie czekał na Grupę w Tel Awiwiew strefie ogólnodostępnej holu przylotów. Grupa po wylądowaniu powinna przejść odprawę paszportową, odebrać bagaż i z bagażem udać się do wyjścia. Tam będzie czekał przewodnik. Wskazane jest założenie na czas podróży (do spotkania się z przewodnikiem) naszych identyfikatorów otrzymanych na lotnisku w Warszawie, gdyż  to ułatwia przewodnikowi zauważenie „swoich” pielgrzymów.

Wylot: z Warszawy w dniu 15.02.2015 o godz. 09:50.,

przylot do Tel Awiwu o godz. 14:35.

Powrót: z Tel Awiwu w dniu 22.02.2015 o godz. 17:00,

przylot do Warszawy o godz. 19:55.

Godziny podawane są w czasach lokalnych lotnisk.

Powyższe rejsy są realizowane lotami czarterowymi linii ENTER AIR, bez bezpłatnego posiłku na pokładzie.

Dopuszczalne limity bagażu/os na powyższych lotach to: 1 szt. x 20 kg (bagaż główny) + 1 szt. x 5 kg (bagaż podręczny)

(razem z bagażami) należy przejść do naszego stanowiska odpraw/zbiórki PATRON TRAVEL, zlokalizowanego na przeciwległym końcu tej samej nowej hali odlotów terminalu A.

Msza Św dla wyjeżdzających do Ziemi Świętej będzie w sobotę 14 lutego o 21.00 w kaplicy Św. Jadwigi Królowej we Wschowie.

Osoby dojeżdżające do grupy powinny uczestniczyć we Mszy w sobotę wieczorem u siebie w Parafiach.

Ziemia Święta śladami Chrystusa (8dni, samolot)  2 połowa lutego

15-22  LUTY   2015

1 DZIEŃ: WARSZAWA – TEL AWIW

Spotkanie w Warszawie na lotnisku Okęcie przy stanowisku PATRON TRAVEL. Przelot na trasie Warszawa – Tel Awiw. Przejazd do hotelu w Betlejem.

2 DZIEŃ: JEROZOLIMA – BETLEJEM – AIN KAREM

Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem: Bazylika Narodzenia Pańskiego, Bazylika św. Katarzyny i Grota św. Hieronima, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Przejazd do Ain Karem: kościół Nawiedzenia i św. Jana Chrzciciela. Yad Vashem, Menora i Kneset (z zewnątrz) – współczesny parlament izraelski. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: CEZAREA NADMORSKA – GÓRA KARMEL – GÓRA TABOR – NAZARET

Śniadanie. Przejazd do Cezarei – rzymskiej stolicy Palestyny z Nowego Testamentu: miasto krzyżowców, słynny rzymski akwedukt oraz amfiteatr. Przejazd do Hajfy. Wizyta na Górze Karmel: Grota Eliasza oraz Kościół Najświętszej Pani Karmelu. Góra Tabor. Przejazd do Nazaretu: Bazylika Zwiastowania oraz kościół św. Józefa. Obiadokolacja i nocleg w Galilei.

4 DZIEŃ: JEZIORO GALILEJSKIE – KAFARNAUM – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABGA – KANA GALILEJSKA

Śniadanie. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Następnie wizyta w Kafarnaum i przejazd na Górę Błogosławieństw. Wizyta w Tabdze: Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu św. Piotra. Kana Galilejska – dla małżeństw odnowienie przyrzeczeń. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 DZIEŃ: MIEJSCE CHRZTU JEZUSA – JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN

Śniadanie. Przejazd do miejsca chrztu Jezusa – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd wzdłuż Doliny Jordanu. Postój w Jerychu pod Górą Kuszenia i przy sykomorze Zacheusza. Postój nad Morzem Martwym. Qumran. Przejazd przez Pustynię Judzką do Betlejem na obiadokolację. Nocleg.

6 DZIEŃ: JEROZOLIMA

Śniadanie. Panorama Jerozolimy i widok na wzgórze świątynne. Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie: kościół św. Anny, konwent Ecce Homo, Droga Krzyżowa (Via Dolorosa), Bazylika Grobu Bożego, przejście na Górę Syjon: Opactwo Zaśnięcia i Wieczernik, Ściana Płaczu. Obiadokolacja. Nocleg.

7 DZIEŃ: JEROZOLIMA – BETANIA

Śniadanie. Góra Oliwna: miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster, Dominus Flevit, Ogród Oliwny, Bazylika Agonii, symboliczny „grób” Maryi. Kościół św. Piotra In Galicantu. Wizyta w Betanii. Obiadokolacja. Nocleg.

8 DZIEŃ: TEL AWIW – WARSZAWA

Przejazd na lotnisko w Tel Awiwie. Wylot do Polski.

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

Koszt Pielgrzymki wynosi 3250 zł  + 90 USD

150 zł dopłacają wyjeżdzający ze Wschowy za  przejazd    WSCHOWA- WARSZAWA-WSCHOWA

CENA ZAWIERA: przelot samolotem; opłaty lotniskowe;  transfery autokarem;  7 noclegów w hotelach 2*/3* (pokoje 2-, 3-osobowe);  6 śniadań i 7 obiadokolacji;  opiekę przewodnika; ubezpieczenie KL i NNW; podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu i innych kosztów realizacji programu - 90 USD (płatne kontrahentowi po przylocie na miejsce); posiłków i napojów na pokładzie samolotu; napojów do obiadokolacji;  zwyczajowych napiwków; dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (3% lub 8% ceny); dopłaty do pokoju jednoosobowego (650PLN); wydatków osobistych

UWAGA: Przy zapisie należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek m.in. syryjskich i libańskich!