Oaza Dzieci Bożych

OAZA DZIECI BOŻYCH

Na czym polega?

Oaza Dzieci Bożych jest grupą dzieciaczków, które przez wspólną modlitwę, śpiew i zabawę, pragną zbliżyć się do Boga. Mają w niej szansę do jak najradośniejszego spotkania z Chrystusem i z drugim człowiekiem.
Celem spotkań, które odbywają się podczas roku formacyjnego (roku szkolnego), jest to, aby odkryć wielką Miłość Jezusa, zbliżać się do niej i przyjąć ją. Pomocą są zdobywane sprawności i związane z nimi zadania. Nie służy to tylko zabawie czy urozmaiceniu spotkań. Dzieci uczą się przez nie w jaki sposób stawać się Dzieckiem Bożym, czyli dobrym człowiekiem. To ma doprowadzić do stawania się chrześcijaninem. Chodzi o to, żeby maluszek przekonał się jak wiele szczęścia i radości daje życie z Jezusem, w oparciu o Jego Ewangelię.

Nad grupą dzieci czuwają osoby do tego przygotowane. Są to animatorzy. Oni przykładem własnego postępowania chcą dzielić się wiarą. Poświęcają swój czas, aby otoczyć dzieci opieką. Ze wszystkich sił mocno starają się dawać dobry przykład.
Nad całą grupą czuwa odpowiedzialny ksiądz, którego nazywamy moderatorem. To on dba o to, aby nikomu niczego nie brakowało.

Kto może uczestniczyć w Oazie Dzieci Bożych?

Chcemy spotykać się z dziećmi tak często, jak tylko jest to możliwe.
Na spotkania Oazy może przyjść każdy, kto chodzi do szkoły podstawowej. Jeżeli tylko masz chęci – zapraszamy!
Każde dziecko jest dla nas cennym darem otrzymanym od Pana Boga.

Kiedy odbywają się spotkania?

Spotkania odbywają się w soboty, co dwa tygodnie o godzinie 10.00, w salce parafialnej przy Gimnazjum nr 2. Data spotkań będzie podawana w niedzielnych ogłoszeniach parafialnych.

W wyjątkowych sytuacjach będziemy informować o zmianie terminu spotkania za pomocą środków elektronicznych, takich jak: e-mail, czy za pomocą sms’ów.

Co nas czeka na spotkaniach?

Spróbujemy zobaczyć, jakie postępowanie podoba się Panu Bogu. Zastanowimy się, co zrobić by być lepszym kolegą, koleżanką, bratem, siostrą, dzieckiem. Przypatrzymy się pięknu. Będziemy poszukiwać odpowiedzi skąd ono pochodzi, aby wzbudzić pragnienie jego posiadania.
Do zdobycia mamy następujące sprawności: posłuszeństwo, punktualność, wierność słowu i wiele innych.

Obecnie nie istnieje