NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

Wschowa, dn. 27 grudnia 2020 r.

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

1. Przeżywamy dziś święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Na każdej mszy świętej odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

2. W czwartek ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynne za miniony rok po mszy świętej o godz. 17:00.

3. W piątek uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i pierwszy dzień nowego roku 2021. Msze święte w porządku niedzielnym. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W sobotę o godz. 17:15 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja papieża Franciszka na styczeń 2021 r.: „Aby Pan dał nam łaskę, byśmy żyli w pełnym braterstwie z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie, z otwartością na wszystkich".

5. Kancelaria parafialna czynna jest, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym, we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

6. Informacje o wizycie duszpasterskiej, tzw. kolędzie, w zmienionej formule podamy za tydzień, w niedzielę 3 stycznia.

7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła, a w szczególny sposób słowa podziękowań kierujemy w stronę osób zaangażowanych w przygotowanie dekoracji bożonarodzeniowych w naszym kościele, panom: kościelnemu Janowi, szafarzowi Łukaszowi, paniom: Dorocie, Klaudii, Elżbiecie i Weronice.

8. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę, na budowę kościoła czy przy innej okazji.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła (podwójne świąteczne numery w cenie 10 zł), a w zakrystii jest do nabycia książka o Wschowskiej Pani MB Pocieszenia.

10. W związku ze stanem epidemii w naszym kościele parafialnym może przebywać 55 osób, a w Przyczynie Górnej 15 osób. Przypominamy o obowiązku zasłania ust i nosa w kościele i zachowaniu dystansu społecznego.