30. NIEDZIELA ZWYKŁA

Wschowa, dn. 24.10.2021 r

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj Niedziela Misyjna i początek Tygodnia Misyjnego. Pamiętajmy w modlitwie o dziełach misyjnych i ewangelizacyjnych Kościoła Powszechnego! Ofiary złożone dziś na tacę są przeznaczone na działalność misyjną Kościoła.

2. Dziś w parafii św. Stanisława Bpa i M. we Wschowie rozpoczyna się kurs przedmałżeński o godz. 18.00 Mszą Świętą, a po niej spotkanie. Zainteresowanych zapraszamy!

3. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych i młodzieży w naszym kościele. W poniedziałki i czwartki o godz. 18.45 – po Mszy Świętej wieczornej

4. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.15, zwłaszcza tych, którzy ani razu nie uczestniczyli we wspólnej modlitwie! W Przyczynie Górnej nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedziele przed Eucharystią o godz. 9.30.

5. W czwartek dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego – pamiętajmy o modlitwie, wypraszając Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.

6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 do godz. 21.00.

7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek i piątek po Mszy Świętej wieczornej od godz. 19.00 – 19.30.

8. W ostatni piątek miesiąca października (29.10.) po wieczornej Eucharystii modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące.

9. 1 listopada 2021 r. (poniedziałek) przypada uroczystość Wszystkich Świętych! W tym dniu Msze Święte w naszej parafii o godz. 8.00, 9.30 w Przyczynie Górnej, 11.00, i o godz. 18.00. Na cmentarzu komunalnym Eucharystia o godz. 13.00, natomiast na cmentarzu parafialnym Msza Święta o godz. 11.00.

10. 2 listopada 2021 r. (wtorek) Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte będą odprawione w naszym kościele o godz. 7.00, 10.00 i 18.00, a w Przyczynie Górnej o godz. 16.30. W tym dniu odbędzie się procesja z naszego kościoła na cmentarz komunalny po wieczornej Mszy Świętej ok. godz. 18.30.

11. Wypominki – wspominając naszych bliskich zmarłych, dobroczyńców, nauczycieli, duszpasterzy, obrońców Ojczyzny, wypisujemy na wyłożonych kartkach wyraźnie ich imiona, składamy ofiarę jako wyraz naszego poświęcenia i troski, by modlitwa była zanoszona w Kościele „za dusze, które są w ręku Boga”.

12. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Szczególnie dziękujemy za posprzątanie i wystrój kościoła, za wszystkie ofiary składane na tacę, zwłaszcza na budowę kościoła, czy z racji wypominek!

13. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa, dezynfekcji rąk i zachowaniu dystansu!

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny, które można nabyć przy wyjściu z kościoła.

15. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i dobrego tygodnia – Szczęść Boże!