2. NIEDZIELA ADWENTU

Wschowa, dn. 5.XII.2021 r

II NIEDZIELA ADWENTU

1. Papieska intencja ewangelizacyjna na grudzień 2021 r.: „Za katechetów, powołanych do głoszenia Słowa Bożego – aby byli jego odważnymi i kreatywnymi świadkami z mocą Ducha Świętego”.

2. Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.

3. Przez okres Adwentu jest odprawiana Eucharystia do Matce Bożej, zwana roratnią.

W naszej wspólnocie od poniedziałku do piątku włącznie o godz. 18.00. Zapraszamy do przychodzenia z lampionami.

4. We wtorek o godz. 19.30 Liturgia Słowa, na którą zapraszamy zwłaszcza tych, którzy uczestniczyli w katechezach neokatechumenalnych przynajmniej jeden raz.

5. We środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Msze Święte w naszej wspólnocie parfialnej o godz. 7.00, 10.00 i o godz. 18.00. Na godz. 18. zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I spowiedzi i Komunii Świętej na poświęcenie medalików.

6. Wspólnota Modlitewna Odnowy w Duchu Świętym przy klasztorze OO.Franciszkanów zaprasza we środę na Wieczór Uwielbienia na godz. 19.00.

7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek i piątek od g. 19.00 – 19.30.

8. Rekolekcje Adwentowe w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu (za tydzień). Przewodnikiem rekolekcyjnym będzie ks. Krzysztof Hołowczak z Zielonej Góry. Już dziś zaplanujmy sobie tak czas, aby uczestniczyć w rekolekcjach w poniedziałek, wtorek i środę w przyszłym tygodniu. Spowiedź Adwentowa zaplanowana jest na wtorek – 14 grudnia br.

9. Mając na uwadze niepewną sytuację epidemiologiczną w naszym kraju oraz wrażliwość niektórych Parafian, tegoroczna wizyta duszpasterska (zwana powszechnie kolędą) odbywać się będzie po uprzednim zaproszeniu prezbitera (księdza). Zaproszenie jest dostępne przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. Prosimy to zaproszenie uzupełnić potrzebnymi danymi i następnie przekazać osobićie księdzu albo wrzucić do skarbony znajdującej się przy bocznym ołtarzu do 27 grudnia 2021 r. Kolędę w naszej wspólnocie parafialnej planujemy rozpocząć po Nowym Roku.

10. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Szczególnie dziękujemy za posprzątanie kościoła, za wszystkie ofiary składane na tacę, zwłaszcza na budowę kościoła, czy przy innej okazji!

11. Przypominamy o konieczności zasłaniania ust i nosa, dezynfekcji rąk i zachowaniu dystansu.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć również świece Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże po 20 zł, małe po 7 zł.

14. Prosimy osoby z naszej wspólnoty parafialnej – potrzebujące pomocy żywnościowej – o zgłaszanie się w poniedziałek, wtorek i środę po Roratach, do Pań z Caritasu przy wyjściu z kościoła.

15. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i dobrego tygodnia – Szczęść Boże!