3. NIEDZIELA ADWENTU

Wschowa, dn. 12.XII.2021 r.

III NIEDZIELA ADWENTU – GAUDETE

1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu zwana Niedzielą Radości – Gaudete.

W naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Słowo Boże głosi ks. Krzysztof Hołowczak z Zielonej Góry. Zapraszamy na nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę na godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Sakrament Pokuty będzie sprawowany we wtorek pół godziny przed Mszą Świętą o godz. 7.00 i 10.00, a po południu od godz. 17.00 – 18.00. W Przyczynie Górnej nauka rekolekcyjna w poniedziałek na Eucharystii o godz. 16.30. Spowiedź św. pół godziny przed Mszą Świętą.

2. Dziś dzień solidarności z kapłanami – seniorami. Modlimy się za ksieży emerytów o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski.

3. W trzecim tygodniu Adwentu kwartalne dni modlitwy o życie chrześcijańskie rodzin.

4. Przez okres Adwentu jest odprawiana Eucharystia do Matce Bożej, zwana Roratnią. Ze względu na rekolekcje w tym tygodniu we czwartek i piątek o godz. 18.00. Zapraszamy do przychodzenia z lampionami.

5. Betlejemskie Światło Pokoju, które po raz 31. dotrze do naszej ojczyzny przez pośrednictwo harcerzy, uroczyście powitamy w naszym kościele w czwartek podczas Rorat o godz. 18.00. Będzie ono płonąć w naszym kościele do 24 grudnia br.

6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 – 21.00.

7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w piątek od g. 19.00 – 19.30.

8. Mając na uwadze niepewną sytuację epidemiologiczną w naszym kraju oraz wrażliwość niektórych Parafian, tegoroczna wizyta duszpasterska (zwana powszechnie kolędą) odbywać się będzie po uprzednim zaproszeniu prezbitera (księdza). Zaproszenie jest dostępne przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. Prosimy to zaproszenie uzupełnić potrzebnymi danymi i następnie przekazać osobićie księdzu albo wrzucić do skarbony znajdującej się przy bocznym ołtarzu do 27 grudnia 2021 r. Kolędę w naszej wspólnocie parafialnej planujemy rozpocząć po Nowym Roku.

9. W IV Niedzielę Adwentu (za tydzień) błogosławieństwo figur Dzieciątka Jezus i żłobków (szopek). Zachęcamy do przyniesienia figur i szopek, aby je potem umieścić na świątecznym stole lub na widocznym miejscu w domu.

10. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Szczególnie dziękujemy za posprzątanie kościoła, za wszystkie ofiary składane na tacę, zwłaszcza na budowę kościoła, czy przy innej okazji!

11. Przypominamy o konieczności zasłaniania ust i nosa, dezynfekcji rąk i zachowaniu dystansu.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć również świece Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

14. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i owocnych rekolekcji adwentowych –Szczęść Boże!