19. NIEDZIELA ZWYKŁA

Wschowa, dn. 07 sierpnia 2022 r.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA W ROKU LITURGICZNYM

1. Jak wiemy, 28 czerwca Ojciec Święty Franciszek mianował ks. kan. Adriana Puta, proboszcza parafii konkatedralnej pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze biskupem pomocniczym diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Święcenia biskupie ks. kan. Adrian Put otrzyma w zielonogórskiej konkatedrze w sobotę 13 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem abp. Salvatore Pennacchio, nuncjusza apostolskiego w Polsce. Transmisję z uroczystości przeprowadzi TVP 3 Gorzów Wielkopolski. Polecajmy biskupa nominata w naszych modlitwach, aby głosząc słowo Boże, udzielając sakramentów świętych i posługując w miłości owocnie towarzyszył ludowi Bożemu naszej diecezji.

2. Trwa sierpień – miesiąc trzeźwości. Módlmy się o dar trzeźwości dla naszego Narodu.

3. We wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy.

4. Kancelaria Parafialna czynna jest we wtorki po Mszy Świętej wieczornej.

5. Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek Mszy Świętych. W niedziele Msze Święte o godz. 8.00, 11.00 i 20.00 (nie ma Mszy Świętej o godz. 12.30
i 18.00); w tygodniu Eucharystia codziennie o godz. 18.00. W Przyczynie Górnej Msza Święta niedzielna o godz. 9.30.

6. Za wszelkie ofiary złożone na tacę, na budowę kościoła, czy przy innej okazji z całego serca dziękujemy.

7. Dziękujemy też za posprzątanie kościoła i utrzymanie w czystości.

8. Bardzo dziękujemy p. Zofii Buras za pomoc w przyjęciu rowerowych pielgrzymów z Czerwieńska. Wyrażamy też naszą wdzięczność osobom, które upiekły ciasta dla pielgrzymów i ofiarowały dla nich owoce i warzywa.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

10. Organizowane są wyjazdy na dożynki: Diecezjalne w Rokitnie 15 sierpnia (zapisy do środy) i Jasnogórskie 4 września. Koszt wyjazdu zależny jest od ilości uczestników. Informacje u p. Czechów w Przyczynie Górnej lub w zakrystii.