30. NIEDZIELA ZWYKŁA

Wschowa, 23.X.2022 r.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś Niedziela Misyjna i początek Tygodnia Misyjnego. Ofiary złożone na tacę, są przeznaczone na działalność misyjną Kościoła.

2. Nabożeństwo różańcowe w październiku codziennie o godz. 17.15.

3. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek od godz. 19.00 – 19.30.

4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 – 21.00.

5. W piątek dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego – pamiętajmy o modlitwie i życzeniach. Wypraszajmy opiekę Pani Cierpliwie Słuchającej dla naszego Biskupa.

6. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Zachęcamy Braci i Siostry do duchowego przygotowania się do uroczystości i porządkowania cmentarzy oraz grobów. W dniu 1 listopada br. Msza Święta na cmentarzu komunalnym o godz. 13.00, a na cmentarzu parafialnym o godz. 10.00.

7. Wypominki – wspominając naszych zmarłych, wypisujemy na wyłożonych kartkach wyraźnie ich imiona, by modlitwa była zanoszona w Kościele „za dusze, które są w ręku Boga”. Kartki wypominkowe będzie można składać przy bocznym ołtarzu do skrzynki.

8. W dniach od 23 do 29 października 2022 r. odbędą się katechezy kursu przedmałżeńskiego w parafii św. Stanisława Bpa i M we Wschowie (Fara). Rozpoczęcie na Mszy Świętej niedzielnej o godz. 18.00. Natomiast spotkania będą miały miejsce codziennie w kościele o godz. 19.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

9. Nasza wspólnota parafialna organizuje pielgrzymkę do sanktuariów Podhala. Termin: 17 – 20 listopada 2022 r. Bliższe informacje u ks. Proboszcza.

10. Można zamawiać intencje Mszy Świętych na 2023 r.

11. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i za wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Szczególnie dziękujemy za posprzątanie kościoła i utrzymanie czystości, za ofiary złożone na tacę (zwłaszcza na budowę kościoła), czy przy innej okazji.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

13. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i dobrego tygodnia – Szczęść Boże!