Oaza

W słowniku języka polskiego czytamy, że słowo to oznacza obszar na pustyni lub półpustyni, który obfituje w roślinność, dzięki obecności wody. W przenośni oazą określa się przytulne, zaciszne miejsce, a nawet zajęcie, które sprawia przyjemność i pozwala odprężyć się od innych zajęć.

Znaczenie spotkań oazowych można śmiało zaliczyć do tej definicji. Co piątek nasza grupa, licząca 10 osób, spotyka się na Mszy świętej wieczornej. Staramy się jak najowocniej przeżywać każdą Eucharystię, dlatego angażujemy się w czytanie Liturgii Słowa Bożego, wezwań modlitwy wiernych, śpiewanie psalmu czy przynoszenie darów ofiarnych: chleba, wody i wina. Po zakończeniu Mszy Świętej udajemy się do salki, aby tam poznawać bliżej Boga przez formację, czyli poprzez pracę nad sobą. Pomaga nam w tym studiowanie Pisma Świętego, materiały do formacji i zwykła rozmowa.

Każdy z nas potrzebuje kogoś, komu może powiedzieć o problemach. Każdy potrzebuje dawki uśmiechu i zastrzyku energii. Oaza jest na to najlepszym sposobem. To "przytulne i zaciszne miejsce", w którym poczujesz się bezpiecznie. Znajdziesz tu ludzi, którym możesz zaufać, jeśli tylko zechcesz.

Dowodem tego jest fakt, że z niecierpliwością wyczekujemy piątków, tak jak ludzie na pustyni wypatrują wody. Bo Oaza jest taką wodą, która ukoi pragnienie jakiego doświadcza każdy człowiek - pragnienie bliskości Boga, a przy tym orzeźwi nas i doda siły do działania. Cotygodniowe spotkania są przyjemnością i pozwalają odpocząć od innych zajęć.

Tutaj poszukujemy rozwiązań naszych problemów i zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób je realizować w życiu, w myśl głównej zasady: widzieć, ocenić, działać. Szczęście jest większe, gdy dzielisz je z innymi, a smutek mniejszy, kiedy ktoś przeżywa go z Tobą. Nie bój się przyjść i otworzyć na miłość Boga.

Oaza to nie tylko cotygodniowe spotkania. To również prowadzenie rozważań różańcowych, adoracji, aktywny udział we Mszy Świętej, wyjazdy na Diecezjalne Dni Młodzieży, Rejonowe Dni Wspólnoty, a zwłaszcza na rekolekcje wakacyjne, które ubogacają duchowo i pozwalają jeszcze bardziej zbliżyć się do Pana Boga. Każdy kto planuje wziąć w nich udział, albo rozważa taką możliwość, powinien przychodzić na spotkania. One pomogą w przekonaniu, że to na pewno będzie dobra decyzja. To wezwanie dotyczy również tych, którzy byli już na Oazie wakacyjnej. Do kolejnych stopni trzeba się przecież przygotować.

W skrócie, dla zapamiętania:
CZAS: Piątek, po Mszy świętej wieczornej.
MIEJSCE:  Salka parafialna przy Gimnazjum nr 2.
OPIEKUN: Ksiądz  Piotr Gniewaszewski
Przed każdym spotkaniem zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00.

CZEKAMY NA CIEBIE! :)