Schola

Kto może śpiewać w scholi?

Każdy, kto ma chęci do śpiewania. W naszej parafii w scholi uczestniczą dzieci i młodzież. Sama inicjatywa trwa już kilka lat.

Schola - co to takiego?

Z języka łac. schola oznacza szkołę. Powinniśmy pamiętać o tym, że pełna nazwa to "schola cantorum", co tłumaczy się jako "szkoła śpiewu". Dlatego, kiedy spotykamy się w naszej grupie, najzwyczajniej swoimi głosami wychwalamy Pana. Pomagamy też innym, aby robili to samo, np. w czasie Mszy św. w niedziele o godzinie 11.00. Takie jest nasze zadanie. Śpiewamy także w czasie różnych uroczystości, na nabożeństwach, które związane są z przeżywaniem poszczególnych etapów roku liturgicznego. Kiedy śpiewamy w kościele, wykorzystujemy owoce naszej pracy. Prędzej poświęcamy trochę czasu i trochę więcej wysiłku na próbach. Odbywają się one w każdą sobotę o godz. 11.00. Miejscem spotkania jest salka parafialna mieszcząca się przy Gimnazjum nr 2 we Wschowie. Tam właśnie rozśpiewujemy się, czyli rozgrzewamy nasze gardła i poprawiamy to, co nam jeszcze nie wychodzi. Jest nas obecnie około 30 osób.

Śpiew nie tylko w kościele?

W poprzednich latach schola wzięła udział w kilku konkursach. Np. w Głogowie odnieśliśmy ogromny sukces, ponieważ zdobyliśmy pierwsze miejsce. Podobnie było w Nowej Soli. Regularnie, bo każdego roku uczestniczymy w przeglądach: Piosenki religijnej "Cecyliada" organizowanym przez par. pw. św. Stanisława we Wschowie, a także Kolęd i Pastorałek, za którego przygotowanie odpowiada nasza parafia.

Kto zajmuje się scholą?

Opiekunami scholi są: ksiądz proboszcz Krzysztof Maksymowicz, oraz DOROTA,JAKUB  i SANDRA

Czy też mogę przyjść?

Oczywiście. Nasza grupa jest bardzo otwarta. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy są zainteresowane wspólną modlitwą przez śpiew.

Kiedy?

SOBOTA - GODZ. 11.30