Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

NMP z ROKITNA

Wschowa, 18.06.2023 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.Dzisiaj NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY Z ROKITNA, głównej Patronki diecezji – uroczystość.

2. Ofiary złożone dziś na tacę (III niedzielę miesiąca) są przeznaczone na budowę naszego kościoła.

3. Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę na zakończenie Mszy św. o godz. 8.00.

4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 20.00 – 21.00.

5. Kancelaria parafialna będzie czynna we środę od godz. 19.00 – 19.30.

6. Od przyszłej niedzieli – 25 czerwca br. – Msze Święte będą sprawowane w porządku wakacyjnym: godz. 8.00, 9.30 (Przyczyna Górna), 11.00 i 20.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30 i 18.00.

7. Zbliża się czas Wielkiego Odpustu ku czci M. B. Wieleńskiej Ucieczki Grzeszników. W tym roku czas Odpustu trwa od 24 czerwca do 2 lipca. Zaprasza ks. Kustosz Marian Szymański. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

8. Duszpasterstwo Rolników diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej organizuje w dniach 2 – 12 lipca 40. Pieszą Pielgrzymkę wyjątkowo z Klenicy na Jasną Górę. Natomiast 1.VII. w Klenicy odbędzie się jubileusz 40. Pieszej Pielgrzymki, który rozpocznie się Mszą św. o g. 17.00. Na godz. 20.00 jest przewidziany koncert jubileuszowy zespołu „NiemaGotu”. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wspólnego pielgrzymowania. Jednocześnie prosimy o możliwość noclegu dla pielgrzymów z 3. na 4. lipca 2023 r. we Wschowie. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii.

9. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i za wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Dziękujemy za posprzątanie kościoła i utrzymanie czystości; za ofiary składane na tacę (zwłaszcza na budowę kościoła) czy przy innej okazji.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny.

11. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i dobrego tygodnia – Szczęść Boże!

 

Uroczystość Trójcy Świętej

Wschowa, 04.06.2023 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, uroczystość

 

1. W I niedzielę czerwca – zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.

2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po wieczornej Eucharystii w dni powszednie, a w niedziele po Mszy św. o godz. 8.00.

3. Intencja modlitewna na miesiąc czerwiec: „O zniesienie tortur”.

4. Kancelaria parafialne będzie czynna we wtorek od godz. 19.00 – 19.30.

5. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 (we Farze) i procesja do 4 ołtarzy. Zakończenie procesji przy 4 ołtarzu na placu przy naszym kościele. Po zakończeniu procesji Msza Św. w naszym kościele. Wieczorem Eucharystia o godz. 18.00.

6. Zapraszamy do udziału w procesji Bożego Ciała całą wspólnotę parafialną. Jest to bowiem okazja do złożenia publicznego świadectwa wiary i oddania czci Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.

7. Prosimy o udekorowanie domów i okien. Zapraszamy dzieci I Komunijne i z I rocznicy do sypania kwiatów podczas procesji Bożego Ciała i Oktawy Bożego Ciała.

8. Oktawa Bożego Ciała codziennie (do czwartku włącznie – 15 czerwca) po Mszy św. wieczornej. W niedzielę procesja wokół naszej świątyni będzie po Mszy Świętej odpustowej o godz. 12.30.

9. W czwartek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

10. 8 czerwca przypada doroczny odpust ku czci św. Jadwigi Królowej. Ponieważ w tym dniu przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, dlatego odpust jest przeniesiony na niedzielę – 11 czerwca 2023 r., na godz. 12.30. Zapraszamy na Mszę Świętą i procesję wokół naszej świątyni. Mszę Świętą odpustową będzie sprawował w intencji naszej wspólnoty parafialnej Ojciec Liberat, proboszcz parafii św. Józefa we Wschowie oraz wygłosi kazanie odpustowe.

11. Duszpasterstwo Rolników diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej organizuje w dniach 2 – 12 lipca 40. Pieszą Pielgrzymkę wyjątkowo z Klenicy na Jasną Górę. Natomiast 1.VII. w Klenicy odbędzie się jubileusz 40. Pieszej Pielgrzymki, który rozpocznie się Mszą św. o g. 17.00. Na godz. 20.00 jest przewidziany koncert jubileuszowy zespołu „NiemaGotu”. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wspólnego pielgrzymowania.

12. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i za wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Dziękujemy za posprzątanie kościoła i utrzymanie czystości; za ofiary składane na tacę (zwłaszcza na budowę kościoła) czy przy innej okazji.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny na miesiąc czerwiec.

14. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i dobrego tygodnia – Szczęść Boże!

NIEDZIELA PALMOWA

Wschowa, 02.04.2023 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA czyli MĘKI PAŃSKIEJ

 

1. Dziś podczas każdej Eucharystii błogosławieństwo palm.

2. Dziś przypada 18. rocznica odejścia Jana Pawła II do domu Ojca.

3. Dziś wyjątkowo nie będzie nabożeństwa Gorzkich Żali! Natomiast o godz. 15.00, przy naszym kościele, rozpocznie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta Wschowa, a zakończy się przy kościele farnym. Będzie to okazja do modlitwy i przypomnienie dziedzictwa św. Jana Pawła II, a także manifestu wiary oraz troski o dobre imię Papieża Polaka! ZAPRASZAMY!

4. Sakrament Pokuty będzie sprawowany w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą.

5. We wtorek po wieczornej Eucharystii będą rozdane paczki żywnościowe dla tych, którzy zapisali się na nie.

6. Przed Świętami Wielkiej Nocy – w Wielką Środę – odwiedzimy chorych z Komunią Świętą w ich domach od godz. 8.30. Prosimy o nowe zgłoszenia!

7. Intencja Apostolstwa Modlitwy na kwiecień 2023 r.: „O kulturę wyrzeczenia się przemocy”.

8. TRIDUUM PASCHALNE:

Wielki Czwartek: godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej - adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 22.00. W Przyczynie Górnej Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 16.00.

 

Wielki Piątek: adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 8.00.

godz. 15.00 – Droga Krzyżowa i rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego (W Wielką Sobotę 15 minut przed Wigilią Paschalną, w Wielką Niedzielę – 10 minut przed Eucharystią o godz. 12.30).

godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej – adoracja Krzyża. Przeniesienie Pana Jezusa do Bożego Grobu i adoracja do godz. 22.00.

W Przyczynie Górnej Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 16.00.

Ofiary składane podczas Liturgii w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę są przeznaczone na Boży Grób i na pomoc chrześcijanom w Ziemi Świętej.

 

Wielka Sobota: adoracja Pana Jezusa przy Bożym Grobie od godz. 8.00.

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny co godzinę: od 9.00 do 15.00. Po ostatnim poświęceniu zamykamy kościół w celu przygotowania do Wigilii Paschalnej.

W Przyczynie Górnej poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny o godz. 15.00, a Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 15.30.

 

GODZ. 21.00 WIGILIA PASCHALNA.

- Liturgię rozpoczynamy przy ognisku przed kościołem. Przynosimy ze sobą świece – paschaliki.

- Liturgia Słowa

- Liturgia Chrzcielna

- Liturgia Eucharystyczna i po niej procesja rezurekcyjna.

 

9. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.

Msze Święte o godz. 8.00, 11.00, 12.30 i 18.00.

W Przyczynie Górnej Msza Święta Rezurekcyjna o godz. 7.00.

10. W poniedziałek – w drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze Święte według porządku niedzielnego. Taca przeznaczona na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Instytutu Filozoficzno-Teologicznego w Zielonej Górze.

11. W II Niedzielę Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 GODZINA MIŁOSIERDZIA. W dni powszednie Nowenna do Miłosierdzia Bożego 10 minut przed wieczorną Eucharystią.

12. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i za wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Dziękujemy za posprzątanie kościoła i utrzymanie czystości; za ofiary składane na tacę (zwłaszcza na budowę kościoła) czy przy innej okazji.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny.

14. Życzymy dobrej niedzieli i dobrego przeżycia Triduum Paschalnego – Szczęść Boże!

5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Wschowa, 26.03.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1. Zachowujemy zwyczaj zasłaniania krzyży do końca liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek. Obrazy, aż do początku Wigilii Paschalnej.

2. Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy!

3. We środę, po Mszy Świętej wieczornej, zapraszamy do zgłoszenia się po pomoc żywnościową te osoby, które jej potrzebują! Zgłoszenia będą przyjmować Panie z Caritasu.

4. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.15.

5. Kancelaria parafialna będzie czynna w piątek od godz. 19.00 – 19.30.

6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17.00. Zapraszamy!

7. W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm podczas każdej Eucharystii. O godz. 15.00 rozpoczęcie Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta. Początek przy naszym kościele, a zakończenie przy kościele św. Stanisława Bpa i M. Zapraszamy wszystkich Braci i Siostry do udziału w tym nabożeństwie pasyjnym!

8. Przed Świętami Zmartwychwstania Pańskiego, w Wielką Środę, odwiedzimy chorych z Komunią Świętą w ich domach od godz. 8.30. Prosimy o nowe zgłoszenia!

9. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w świece (paschaliki) na stół wielkanocny po 20 zł oraz w palmy na Niedzielę Palmową (ofiary będą przeznaczone na budowę naszego kościoła) wykonane przez Panie z naszej wspólnoty parafialnej.

10. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i za wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Dziękujemy za posprzątanie kościoła i utrzymanie czystości; za ofiary składane na tacę (zwłaszcza na budowę kościoła) czy przy innej okazji.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny.

12. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i dobrego tygodnia – Szczęść Boże!

 

16. NIEDZIELA ZWYKŁA

Wschowa, 17.07.2022 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. W czasie wakacji, w dni powszednie, Msze Święte tylko wieczorem o godz. 18.00. Natomiast w niedziele Msze Święte o godz. 8.00, 11.00 i o godz. 20.00. Nie ma Mszy Świętych o godz. 12.30 i 18.00.

2. Ofiary złożone dziś na tacę, są przeznaczone na budowę naszego kościoła.

3. Kalendarz Liturgiczny:

- poniedziałek: św. Szymona z Lipnicy, prezbitera

- środa: bł. Czesława, prezbitera

- piątek: św. Marii Magdaleny

- sobota: św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

4. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek od godz. 19.00 – 19.30.

5. W przyszłą niedzielę – 24 lipca br. – poświęcenie pojazdów mechanicznych po każdej Mszy Świętej.

6. Kustosz sanktuarium w Charbielinie zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej, Pośredniczki Łask. Program uroczystości jest umieszczony na tablicy ogłoszeń.

7. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i za wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Szczególnie dziękujemy Tym Osobom, które pomogły przyjąć pielgrzymów rowerowych w ubiegły czwartek. Dziękuję za upieczenie ciast, Państwu Gierczak za ofiarowane bułki dla pielgrzymów; dziękuję za wszystkie prace wykonane na rzecz przyjęcia pielgrzymów w naszej wspólnocie parafialnej – Bóg zapłać!

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i za wszystkie ofiary składane na tacę, zwłaszcza na budowę kościoła!

8. Pamiętajmy, że w miejscach sakralnych obowiązuje strój godny, a nie swobodny.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

10. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i dobrego tygodnia – Szczęść Boże!

TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

Wschowa, 12-06-2022 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

uroczystośćNAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 

1. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. O godz. 10.00 uroczysta Eucharystia w naszym kościele, po której udajemy się w procesji do 4 ołtarzy. 1 ołtarz będzie przy przychodni na ulicy Osiedle, 2 ołtarz przy krzyżu na ulicy Wolsztyńskiej, 3 ołtarz przy klasztorze, a 4 przy Farze. Zapraszamy Wszystkich Braci i Siostry do uwielbienia Jezusa Eucharystycznego.

2. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie w kościele grupy parafialne i osoby chcące włączyć się w budowanie 2 ołtarzy: przy przychodni: ul. Osiedle i przy krzyżu na ul. Wolsztyńskiej.

3. Ofiary na kwiaty będą zbierane dzisiaj po każdej Mszy Świętej.

4. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do sypania kwiatów. Prosimy o przynoszenie kwiatów do sypania na Boże Ciało i Oktawę.

5. Zapraszamy strażaków do niesienia baldachimu!

6. W czwartek Msza Św. z godziny 12.30 zostanie odprawiona o godz. 13.00.

7. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 17.30, przed Mszą Św. o godz. 18.00.

8. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i piątek od g. 19.00 - 19.30.

9. Dzisiaj rozpoczynają się obchody ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej, Głównej Patronki naszej diecezji oraz XXXIII rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Rokitniańskiej. Cały program Odpustu w Rokitnie jest umieszczony na plakatach i stronach internetowych.

10. Taca w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na budowę kościoła.

11. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i wszelką życzliwość - Bóg zapłać! Szczególnie dziękujemy z posprzątanie kościoła, za wszystkie ofiary składane na tacę, zwłaszcza na budowę kościoła, czy przy innej okazji!

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela iGość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

13. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i dobrego tygodnia - Szczęść Boże!

17. NIEDZIELA ZWYKŁA

Wschowa, dn. 25.07.2021 r

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Dziś, we wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców, po każdej Mszy Świętej. Podczas poświęcenia pojazdów i błogosławieństwa kierowców będzie można złożyć ofiarę do puszki na środki transportu dla misjonarzy jako podziękowanie za szczęśliwe podróże („1 grosz za 1 kilometr”).

2. Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek Mszy Świętych. W niedziele Msze Święte o godz. 8.00, 11.00 i 20.00 (nie ma Mszy Świętej o godz. 12.30 i 18.00); w tygodniu Eucharystia codziennie o godz. 18.00. W Przyczynie Górnej Msza Święta niedzielna o godz. 9.30.

3. Okazja do spowiedzi św. w tygodniu – pół godziny przed Mszą Świętą.

4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

5. W czasie wakacji nie ma czwartkowych adoracji Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek (ostatni piątek miesiąca lipca) po wieczornej Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa za dusze w czyśćcu cierpiące. Zapraszamy na adorację i modlitwę za dusze w czyśćcu cierpiące.

7. W najbliższą niedzielę rozpocznie się miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości.

8. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Szczególnie dziękujemy za posprzątanie kościoła i za wszystkie ofiary składane na tacę, na budowę kościoła czy przy innej okazji!

9. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa, zachowaniu dystansu społecznego i o godnym stroju w kościele.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny, które można nabyć przy wyjściu z kościoła.

11. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i dobrego tygodnia – Szczęść Boże.

12. NIEDZIELA ZWYKŁA

Wschowa, dn. 20. 06. 2021 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

1. Od dzisiejszej niedzieli (20 czerwca 2021 r.) zostaje odwołana dyspensa dotycząca obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i świata nakazane!

2. Ofiary składane dziś na tacę są przeznaczone na budowę kościoła!

3. W czerwcu zapraszamy codziennie na nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.

4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

5. W środę przypada Dzień Ojca (23.06.).

6. W czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym dniu o godz. 18.00 Eucharystia dziękczynna na miniony rok szkolny i katechetyczny! Zapraszamy uczniów, nauczycieli, wychowawców i rodziców!

7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 – zakończenie apelem jasnogórskim o godz. 21.00.

8. W piątek (ostatni piątek miesiąca) zapraszamy na nabożeństwo za dusze w czyśćcu cierpiące.

9. W sobotę o godz. 16.00 Jubileusz XXV – lecia kapłaństwa Ojca Władysława Mężyka - franciszkanina. Zapraszamy na dziękczynną Eucharystię!

10. Odwiedziny chorych z Komunią Świętą przez nadzwyczajnych szafarzy w każdą niedzielę po porannej Eucharystii. Prosimy o zgłoszenia!

11. Natomiast w I piątki odwiedziny chorych przez prezbiterów będą od miesiąca września.

12. Rozpoczęcie spotkań Kręgu Biblijnego w każdy poniedziałek od miesiąca września br.

13. Spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdżających na kolonię do Mikoszewa odbędzie się 29.06.2021 r. o godz. 19.00.

14. W tym tygodniu rozpoczną się wakacje – czas urlopów, wypoczynku, wczasów, wycieczek. Należy zwrócić uwagę na zachowanie przepisów o ograniczeniu szybkości przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych oraz na strój w miejscach kultu, szczególnie podczas Mszy Świętej. Prosimy rodziców i opiekunów by zadbali w czasie wakacji o możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej dla dzieci i młodzieży.

15. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Szczególnie dziękujemy za posprzątania kościoła i za wszystkie ofiary składane na tacę, na budowę kościoła czy przy innej okazji!

16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny, które można nabyć przy wyjściu z kościoła.

17. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i dobrego tygodnia – Szczęść Boże!


Copyright © 2013. All Rights Reserved.