Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

Wschowa, 10.04.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY

 

1. Dziś II Dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy Świętych: godz. 8.00, 9.30 – Przyczyna Górna, 11.00, 12.30 i 18.00. Taca jest przeznaczona na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Instytutu Filozoficzno–Teologicznego w Zielonej Górze.

2. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 – 21.00.

3. W piątek, 14 kwietnia, przypada ustanowione przez Sejm RP Święto Chrztu Polski.

4. Kancelaria parafialna będzie czynna w piątek od godz. 19.00 – 19.30.

5. W sobotę zapraszamy mężczyzn na Dzień Skupienia do Seminarium Duchownego w Gościkowie – Paradyżu. Początek o godz. 9.30 w kościele seminaryjnym, a zakończenie ok. 16.00. Podczas Dnia Skupienia będzie konferencja P. Jacka i Jadwigi Pulikowskich z Poznania pt. „Wzorzec męskości. Szczęście mężczyzny”. Bliższe informacje na plakatach i stronie internetowej.

6. W niedzielę – Niedzielę Bożego Miłosierdzia – zapraszamy na GODZINĘ MIŁOSIERDZIA O GODZ. 15.00. Po nabożeństwie będzie Msza Święta.

7. W II Niedzielę Wielkanocy (czyli Miłosierdzia Bożego) rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Po każdej Eucharystii zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Natomiast ofiary złożone na tacę w najbliższą niedzielę są przeznaczone na budowę naszego kościoła.

8. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i za wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Dziękujemy za posprzątanie kościoła i utrzymanie czystości; za ofiary składane na tacę (zwłaszcza na budowę kościoła) czy przy innej okazji. Szczególne podziękowania kierujemy dla tych, którzy budowali Ciemnicę i Grób Pański: ks. Adamowi Żygadło, p. Ewie i Bogdanowi Szwarc, p. Łukaszowi Topa, p. Dorocie Bartkowiak, p. Ireneuszowi Mieżowiec, Antoniemu Kaczorowi.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny.

10. Niech Chrystus Zmartwychwstały obdarzy Was i Waszych bliskich swoim błogosławieństwem, umocni wzajemną miłość i wspiera w podążaniu drogą prawdy, prowadzącą do Jego królestwa.

 


Copyright © 2013. All Rights Reserved.